Mi a gond a cukorral?

2018.10.11

Mi a kristály cukor? Finomított szacharóz, amelyet cukornád vagy cukorrépa nedvéből állítanak elő a növény 90 %-t alkotó rostanyagok és fehérjék teljes kivonásával.

De mi a gond a cukorral? A legfontosabb, amit a cukorról tudni kell, hogy FÜGGŐSÉGET okoz, vagyis azt is mondhatjuk rá, hogy drog. A cukor többféle hatást fejt ki agyunkra:

- növeli a szerotoninszintet,

- fokozza a dopamin és endorfinok termelődését, amelyek a hangulatot javítják, megelégedettséget segítik elő, szorongásgátló sőt még fájdalomcsillapító hatást is kivált.

Cukorhoz hozzá lehet szokni és hogy a fent említett hatásokat (pl.hangulat javítás) elérjük vele, mindig több és több mennyiségre van szükség. Ha nem jutunk hozzá, vagyis nem eszünk cukrosat, akkor hangulatunk, közérzetünk romlik.

Különösen veszélyes a cukor-zsír kombináció, mert a zsír fokozza a cukor hatását. A sütemények, torták, csokoládék és más édességek mind tartalmaznak zsiradékot : pl. vajat, tejfölt, tejszínt és cukrot is. Ezek nagyon finomak és élvezetesek. Ha valamit kellemesnek élünk meg, akkor az agyunk egy területe átveszi az irányítást az akaratunk felett és nem tudunk ellenállni a csábításnak.

Eközben a legtöbb ember alultáplált, valamilyen hiányállapotban szenved, anélkül, hogy tudna róla. Az egyoldalú táplálkozással túl kevés aminosavat, vitamint, ásványi anyagot és nyomelemet veszünk magunkhoz.
Még optimális táplálkozás esetén is kevés dopamint és szerotonint termel a szervezetünk. A cukor fogyasztás rövid távon segít ezen, de hosszú távon továbbromlik a helyzet. Egyre erősebb a nyomás a függőséget okozó cukor fogyasztására és ilyen helyzetben olyan élelmiszereket eszünk, ami tovább fokozza a problémát és nem kívánjuk az egészséges élelmiszereket. Érdemes ezért célzottan bejuttatni aminosavakat, amelyre szükségünk van a megfelelő ingerületátvivő anyagok termeléséhez. Szerotonin esetében L-triptofán aminosavra, B és C vitaminra, krómra, magnéziumra és kálciumra van szükség ( kiváló, jófelszívódó étrendkiegészítőket talál a Termékek almenü pont alatt) . Az omega 3 zsirsavak szintén segítenek a szerotonin szint egyensúlyának visszaállításában.

Fogyókúrázóknak és a cukorbetegeknek teljes cukortilalmuk van. De mindenkinek ajánlott lenne (különösen gyerekeknek) a cukorfogyasztás csökkentése vagy teljes kihagyása. Manapság óriási mennyiségben juttatjuk be a cukrot (évente kb 50 kg, a száz évvel ezelőtti 5 kg -hoz képest).

Ha teljesen elhagyjuk a cukrot az étrendünkből, számolnunk kell elvonási tünetekkel, ami nem épp kellemes. Ez az első két hétben a legerősebb: fáradtság, álmosság, ingerlékenység, energiaszint csökkenés, édes utáni erős sóvárgás. Ezt kell kibirni !!!! Amikor ezen a krízis állapoton túljutottunk, utána minden könnyebb lesz, és tapasztaljuk a cukormentes élet jótékony hatását:

- energikusabbak leszünk

- testsúlyunk kedvező irányba változik

- az emésztőrendszerünk: gyomrunk, beleink hatékonyabban végzik munkájukat

- bőrünk egészségesebbé válik: pattanások eltünnek, ráncok kisimulnak, tisztább, kellemes tapintású lesz

- elmúlik az édesség utáni sóvárgásunk, szívesebben eszünk egészséges, rostban gazdag élelmiszereket

- májunk is egészségesebben működik, méregtelenítő funkcióját jobban el tudja látni

- vércukor ingadozások is megszünnek. A hasnyálmirigy hatékonyabban működik

- hormonrendszerünkre is jótékony hatással van.

Tehát az egész szervezetünk átalakul, megkönnyebbül és egészségesebbé válik.

Nézd meg az alábbi dokumentumfilmet, ami arról szól, hogy mi történik a szervezeteddel , ha sok cukrot fogyasztottál illetve az élelmiszeripar hogy változtatja termékeit "egészségesre".



Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el